Bubnovali "o dušu"

basket

BK ŠPD Rožňava - BK UVL Košice 66 : 81

( 18:28 , 17:20 , 17:15 , 14:18 )

Strelci: Čižmár 13, Vasas 12, Helmecy 12, Kúdela 4, Beshir 4 ( Ádám M. 11, Baran 10, Nagy 0, Halko 0 )

V Rožňave sme privítali družstvo UVL Košice, ktoré sa drží 1. miesta v tabuľke ako kliešť a vidno to aj na ich hre. Veď prehrali len jeden zápas v sezóne. Aj keď sme sa od začiatku stretnutia snažili ubrániť Nagy a Jankoviča, strelcov spoza trojkového oblúku, čo sa nám aj podarilo, nepodarilo sa nám ubrániť ďalších hráčov súpera, kde súper kombináciou streľby za tri body a vniknutím pod kôš nám nastrieľal 28 bodov a vyhral prvú štvrtinu o 10 bodov. V druhej štvrtine sme zlepšili doskakovanie a už ten rozdiel nebol až taký veľký. V druhom polčase sme vysunuli obranu až na polovicu ihriska, snažili sme sa vyradiť z rozohrávania akcií súpera ich stredného rozohrávača, čo sa nám aj čiastočne podarilo a zvýšeným pohybom v obrane sme dokázali túto štvrtinu vyhrať v pomere 17-15. V štvrtej štvrtine nám to však vrátili strieľali vždy keď mohli. Aj keď sme stretnutie prehrali v pomere 66-81 musím poďakovať za bojovnosť všetkým hráčom, prvý krát sa stalo, že by v stretnutí dali dvojciferný počet bodov až piati hráči, tak isto sme mali druhý najmenší počet stratených lôpt v zápase a hlavne predviedli sme niekoľko nacvičených signálov. Okrem prehry ďalším negatívom stretnutia bolo zranenie Miša Vasasa, ktorého vyradili na dlhšiu dobu.

Text a foto: Eva Potočná