Covid oddelenie v Rožňave je takmer plné, denne zomierajú čoraz mladší pacienti ...

covid

...

Pár slov k súčasnej situácii v okrese Rožňava
- Situácia v okrese Rožňava je vážna. za posledné 4 kalendárne týždne najvážnejšia, od začiatku pandémie ochorenia COVID-19. V tabuľke počtu pozitívnych za jednotlivé dni vidíme, že máme dni, kedy nám pribúda viac ako 100 pozitívne testovaných osôb na COVID-19 (obrázok: týždenný prehľad ochorenia, zdroj RÚVZ RV)
- Zaznamenávame trend výskytu ochorenia u mladších vekových kategórií ako do teraz (obrázok: distribúcia ochorení podľa veku na Slovensku, zdroj: fb.: Dáta bez pátosu)
- Nemocnica v Rožňave je takmer plná, rapídne stúpli od začiatku roka hospitalizácie na COVID oddelení (Obrázok vyťaženosť nemocníc, zdroj: fb.: Dáta bez pátosu)
- Na covid oddelení nám denne umierajú pacienti na toto ochorenie. Už sa to netýka len starých a polymorbídnych ľudí, ale aj mladších ľudí v dobrej fyzickej kondícii. Nedokážeme pochopiť, ako niekto aj v tejto situácii môže podceňovať a nedodržiavať opatrenia
- Nakoľko sú ľudia stále nezodpovední, použijeme všetky možné zákonné prostriedky aby sme situáciu zvrátili
- Uvedomte si, že ak pribudne ešte viac pozitívnych pacientov, nemocnica nebude schopná poskytovať plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť všetkým ľuďom a bude nútená poskytovať napr podporu dýchania len perspektívnym pacientom. Preložiť pacientov nie je kam, všetky nemocnice na Slovensku sú plné
- Školstvo: uvedomujeme si, že potreba vzdelávania detí je dôležitá, aj to, že rodičia potrebujú chodiť do práce. Avšak. Školy sú s prestávkami uzatvorené už takmer rok. Z odborného hľadiska nevidím dôvod, prečo by sme mali školy otvárať v čase, keď je situácia najhoršia. Ak sa niekto bojí prijať rozhodnutie, že školy musia ostať ešte chvíľku zatvorené, nemáme problém to rozhodnutie prijať my a po porade s právnikmi to zadefinujeme formou vyhlášky. Uvedomme si, že veľká časť učiteľov v našom okrese sú po 50tom roku života, sú zraniteľnou skupinou. Deti sú zase často bezpríznakovými prenášačmi. Nemocnica je na pokraji svojich síl. Naozaj chceme teraz tieto skupiny spájať?
- Kontroly: na dodržiavanie opatrení budeme využívať všetky dostupné prostriedky, kontroly z RÚVZ, PZ, OSSR, Mestské polície. Budeme kontrolovať dodržiavanie opatrení zo strany ľudí ale aj prevádzkovateľov. A budeme ukladať exemplárne pokuty. A budeme ich následne vymáhať.
- Ľudia, ktorí nemyslia na ostatných a svojim arogantným správaním a pocitom dôležitosti ohrozujú svoje okolie, populáciu ako aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti nebudú viac tolerovaní a každé zaznamenané porušenie opatrení budeme sankcionovať.
J. Varga, p. RH

...

RÚVZ RV

...

klik na foto:

covid

...

2021 - klik na kalendár:

kalendár 2019

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ste za pešiu zónu bez áut na Námestí baníkov v Rožňave?:

Minibager

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

JF spol s. r. o.

Prekladatelske sluzby

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT