Faggioli poslal do Dobšinej vizitku

a

...

TLAČOVÁ SPRÁVA 05/21

28. júna 2021

 

 

 

 

 

Faggioli poslal do Dobšinej vizitku

 

Tri týždne pred pretekmi na Dobšinskom kopci znova svoje kvality dokázal Simone Faggioli (Norma M20 FC), keď v Taliansku na Coppa Paolino Teodori (podnik predchádzajúci Dobšinej v ME) zdolal svojho rivala Christiana Merliho (Osella FA30) v novom traťovom rekorde.

 

Jubilejný 60. ročník Coppa Paolino Teodori, konajúci sa v Colle San Marco v Ascoli, bol konečne aj za prítomnosti divákov. Medzi troma desiatkami pretekárov, ktorí štartovali v ME boli mimochodom aj traja Slováci. Peter Ambrúz (Mitsubishi Lancer Evo IX) vyhral Skupinu 4, Ivan Mutňanský (Škoda Fabia R5) skončil tretí v Skupine 3 a rovnaké tretie miesto v Skupine 5 doviezla Anka Ambrúzova s Opelom Astra SP. V celkovom poradí to vyznelo najlepšie pre Petra Ambrúza, ktorý skončil na konečnom šestnástom mieste.

 

Simone Faggioli týmto výsledkom ukazuje, že je vo forme a vlastne novým traťový rekordom v Ascoli poslal do Dobšinej svoju vizitku. „Dobšinátor“ už na Dobšinskom kopci viackrát prekonal rekord trate tak sa za niektorými krátko obzrime.

 

Prvýkrát sa podnik Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci jazdil v roku 2012. Simone Faggioli výrazne prekonal dovtedajší rekord Jara Krajčiho, keď posunul čas na 2:23,850s. Talian to zopakoval ešte päťkrát v nasledujúcich rokoch. V roku 2013 to bolo 2:21,898s., v roku 2014 na 2:20,682s., a v roku 2017 dokonca na hodnotu 2:15,783s. O rok neskôr však Simoneho rival Christian Merli posunul čas na úroveň 2:15,425s.! V roku 2019 sa zmenila (skrátila) dĺžka trate a bol to znova Simone Faggioli, ktorý stanovil nový rekord trate na úrovni 2:10,515s.! Hra s naháňaním čísiel teda pokračuje a všetci sme už zvedaví, na akej hodnote sa stopky zastavia tento rok. Dobšinský kopec 2021 štartuje 16. – 18. júla 2021.

 

Ľuboš Kašický

Tlačový tajomník

DK 2021

...

a

a

a

kalendár 2016

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ste za pešiu zónu bez áut na Námestí baníkov v Rožňave?:

Minibager

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

JF spol s. r. o.

Prekladatelske sluzby

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT