Nelegálna výroba cigariet v Revúcej odhalená

a

...

Finančná správa si môže pripísať ďalší úspech v boji proti daňovým podvodom, tentoraz na dani z pridanej hodnoty (DPH) a spotrebných daniach (SPD). Kriminálny úrad finančnej správy odhalil v okolí Revúcej doteraz najväčšiu výrobňu nelegálnych cigariet svetoznámej značky. Pri zásahu zaistili 10,5 mil. kusov cigariet a takmer 6 ton tabakovej suroviny, vrátane strojov na výrobu cigariet. Predbežný finančný únik na DPH a SPD bol vyčíslený na 5 mil. eur.

„Pracovníkom Kriminálneho úradu finančnej správy sa v spolupráci s kolegami z colných úradov podarilo počas víkendu odhaliť najväčšiu nelegálnu výrobu a distribúciu nelegálnych cigariet na Slovensku v doterajšej histórii. Zaujímavé na tomto prípade je, že ide o nelegálne cigarety renomovanej značky, ktorá je veľmi často predávaná na slovenskom trhu. Celkový zastavený únik na spotrebných daniach a dani z pridanej hodnoty je predbežne vyčíslený na 5 mil. eur. Cigarety neboli určené na slovenský trh, ale mali byť určené na iné trhy Európy,“ povedal prezident finančnej správy František Imrecze. Slovensko-bulharský gang ich mal pašovať v náklade drevnej štiepky.

„Na prípade sme pracovali viac ako pol roka. V noci z piatka na sobotu (15.6.-16.6.2018) sme začali akciu. Pri akcii sme spolupracovali s organizáciami Europol a OLAF. Zaistené boli dve osoby zo Slovenskej republiky, ktoré sú momentálne v cele predbežného zaistenia,“ vysvetlil podrobnosti zásahu riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovít Makó.

Išlo o mimoriadny záchyt, najväčší v doterajšej histórii Slovenska. Ako vysvetlil riaditeľ KÚFS Ľ.Makó, Slovensko je v oblasti pašovania cigariet skôr tranzitnou krajinou. V tomto prípade tak išlo o prvú veľkú akciu, pri ktorej sa finančná správa dostala až k výrobcovi. V minulosti sa podarilo zaistiť niekoľko menších výrobní, tá z okolia Revúcej však bola najväčšia. Navyše vyrábala falšované cigarety svetoznámej značky.

Pri akcii zaistili 10,5 mil. kusov cigariet a 5 915 kg tabakovej suroviny. Predbežná škoda na SPD a DPH je cca 5 mil. eur. To, že išlo o naozaj veľký záchyt, dokazuje aj hodnota identifikovanej škody. Tá predstavuje približne pätinu identifikovanej škody voči štátnemu rozpočtu odhalenej pri tabaku a tabakových výrobkoch za rok 2017.

Pri akcii zadržali dvoch Slovákov - členov organizovanej skupiny. Vyšetrovateľ spracováva návrh na väzbu, momentálne sú v cele predbežného zaistenia. Hrozí im trest odňatia slobody na 7-12 rokov.

...

fssr

a

Miesto pre Vašu reklamu

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Klub športovej kynológie - Rožňava

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Aké máte skúsenosti s Úradom práce v Rožňave:

Minibager

vodoinštalatér

Miesto pre Vašu reklamu

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA