a

...

Keďže v Rožňave sa už pár rokov nehrá žiadna profesionálna ani amatérska liga, tak sa ako amatérske mužstvo Rožňavy pozbierali chlapci, ktorí sa rozhodli prihlásiť do Gelnickej amatérskej hokejovej ligy.
V lige bolo dokopy aj s Rožňavským mužstvom prihlásených 6 tímov.
Počas sezóny naši hokejisti mali veľmi dobré výsledky, kde z 15 zápasov vyhrali 13, raz remizovali a raz prehrali a to práve so súperom s ktorým sa stretli vo finále.
Finále sa konalo v sobotu 22.2.2020 kde sa Rožňavčania stretli s mužstvom Kamaráti. Vedeli, že zápas bude veľmi ťažký a že súper sa pripraví v čo najlepšej zostave. V prvej tretine naše mužstvo nemalo veľmi presvedčivý výkon a prehralo ju 2:0.
Sklamaní z úvodu zápasu si v šatni prebrali chyby a na druhú tretinu prišli pripravení zvrátiť výsledok vo svoj prospech. V tejto tretine sa nie len zlepšila herná činnosť našich chlapcov ale podarilo sa im streliť 4 góly a tým vyhrať tretinu.
V tretej tretine Rožňavčania strelili rýchlych až 6 gólov čo súpera úplne položilo na kolená a odpovedali len jedným gólom. Zápas sa nakoniec skončil výhrou našich 3:12.
Po zápase nasledovalo slávnostné vyhodnotenie sezóny.
Medzi najlepšími hráčmi Gelnickej amatérskej hokejovej ligy v sezóne 2019/2020 sa umiestnili aj naši hráči.
Za najlepšieho strelca sezóny 2019/2020 si prevzal ocenenie Róbert Luca, ktorý strelil 39 gólov a za najproduktívnejšieho hráča sezóny 2019/2020 si prevzal ocenenie Maroš Gazdík, ktorý získal 72 bodov.
Putovný pohár a pohár za 1. miesto v GL AHL 2019/2020 prevzal do rúk hrajúci vedúci mužstva Juraj Mikolaj, ktorý poskladal celé mužstvo a svojou obetavou prácou prispel k vybudovaniu tohto skvelého mužstva, ktoré túto ligu pre Rožňavu vyhralo.