Príďte sa pozrieť na nočné čaro múzea.

banmuz

...

Organizátor: Banícke múzeum v Rožňave - kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja

V spolupráci s: Združenie Slovenská železná cesta, SNM – Múzeum Betliar, Veterán klub Slovenský kras Rožňava, Mesto Rožňava, Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave a Zväz múzeí na Slovensku

Miesto konania: Zážitkové centrum SENTINEL, Šafárikova 43, 048 01 Rožňava

Kontakt: 058/7344098, baníckemuzeum@gmail.com                          

Čas: 18.05.2018; 9,00 -17,00 hod. - Andrássyho deň III., vstup: 1 €/osoba

19.05.2018; 17,00 - 23,00 hod. - Noc múzeí a galérií 2018, vstup: 2 €/osoba

 

 

Noc múzeí a galérií 2018

 

 Príďte sa pozrieť na nočné čaro múzea.

  

Rožňava, 07.05.2018

 

Už tradične aj tento rok sa Banícke múzeum v Rožňave ako kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja zapojí do celosvetovo organizovaného podujatia Noc múzeí a galérií. Jeho snahou bude návštevníkom za zvýhodnené vstupné ukázať, že múzeum v noci žije a dýcha inou, čarovnejšou atmosférou. Aj interaktívne prvky novej Expozície baníctva a hutníctva Gemera sa návštevníkom predstavia v inom duchu.

           

            Noc múzeí a galérií 2018 sa v Baníckom múzeu v Rožňave začína už v piatok 18.05.2018 celodenným podujatím Andrássyho deň III. pre deti materských a základných škôl, a pre rodiny s deťmi. Od rána až do večera (v čase 9:00-17:00 hod.) v areáli Zážitkového centra Sentinel bude pre deti pripravená bohatá ponuka aktivít na tému doprava, prostredníctvom ktorých sa budú mať možnosť dozvedieť viac o doprave a vozidlách doby minulej. Vopred nahlásené triedy žiakov základných škôl si vypočujú pútavé prednášky o dopravných prostriedkoch šľachtickej rodiny Andrássyovcov,o jedinom parnom nákladnom vozidle Škoda Sentinel na Slovensku ako aj unikátnom parnom valci v zbierkach Baníckeho múzea v Rožňave, ktoré si budú môcť pozrieť aj zblízka. Na nádvorí Zážitkového centra Sentinel budú na deti čakať ďalšie historické vozidlá – veterány. Počas celého dňa bude pre deti otvorená novučičká Expozícia baníctva a hutníctva Gemera, Expozícia prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí, alebo sa budú môcť pozrieť, ako to vyzerá v útrobách bane a aké dopravné prostriedky v nej boli využívané. Dokonca si budú môcť vyskúšať jazdu na banskom vláčiku, alebo jazdu zručnosti na detskom dopravnom ihrisku. Deti určite zaujmú aj stále obľúbené tvorivé dielne, alebo sa začítajú a dozvedia viac o doprave a autách pri stánku s knihami a časopismi.

            Na nasledujúci deň, v sobotu 19.05.2018 v čase od 17,00 hod. až takmer do polnoci, budú v kúzelnom prítmí noci na návštevníkov čakať všetky expozície situované v areáli Zážitkového centra Sentinel. Ešte aj v tento deň si návštevníci môžu prezrieť historické vozidlá a pre deti až do zotmenia bude premávať po svojej koľaji banský vláčik. A keď príde zrazu noc,budú sa zdať návštevníkom interaktívne prvky novej Expozície baníctva a hutníctva Gemera hlučnejšie, zákutia banského pracoviska tmavšie, parný valec majestátnejší a možno aj trojnohý medveď v Expozícii prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí ožije. Kto vie? Za svitu mesiaca a hviezd je všetko možné;) 

 

Erika Hermélyi Gecelovská

 

 

 

Kontakt: Erika Hermélyi Gecelovská, Manažér kultúry

erika.hermelyi.gecelovska@gmail.com

Mob.: 0940 108 384
Banícke múzeum v Rožňave, Šafárikova 31, 048 01  Rožňava
www.banmuz.sk

...

banmuz

banmuz

Miesto pre Vašu reklamu

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Koho podporíte v druhom kole ... ?:

Minibager

vodoinštalatér

Miesto pre Vašu reklamu

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA