Vráťme behom nádej

a

...

Vráťme behom  nádej

Čo akcii predchádzalo:

Volám sa Marcela a som študentka Strednej zdravotníckej školy – EKI v Rožňave. Mám 18 rokov a mojím cieľom v živote je pomáhať ľuďom. Vlastne aj to je dôvod, prečo navštevujem zdravotnícku školu.

Minulý rok, presne 4.6.2017 som bola v Žiline na Majstrovstvách Slovenska vo workoute, kde som spoznala jedného výnimočného človeka. Malého chlapca s veľkým príbehom, ktorý ma chytil za srdce. Obdivovala som bojovnosť, pozitívnu energiu, ktorú malý Martinko dokázal rozdávať, napriek jeho smrteľnému ochoreniu. V ten deň som začala rozmýšľať, ako mu pomôcť. Som  študentka a finančne mu veľmi pomôcť neviem. Tak  po dlhšej dobe, som prišla s nápadom, pripraviť  benefičný beh v Rožňave, z ktorého peniaze zo štartovného by mohli prispieť  na kamarátovu  liečbu.

Martinko sa vyvíjal ako bežné zdravé dieťa do jeho dvoch rokov. Potom si prešiel vyšetreniami a prišla smutná správa pre celú jeho rodinu - obkľúčenie najmladšieho člena rodiny smrteľným ochorením Louise Barovej syndróm. Toto ochorenie mu spôsobuje ochabnutie svalstva až natoľko, že v šiestich rokoch sa nedokázal postaviť sám na svoje nohy. Už len tá predstava, že ráno vstanete a zrazu už neviete vôbec chodiť je hrozná. Taktiež má veľmi slabý imunitný systém, tým pádom pre neho je nebezpečné aj bežné ochorenie. Nemôže chodiť na slnko, pretože slnko mu môže spôsobiť rakovinu a to by pre neho znamenalo koniec. V Európe toto ochorenie majú štyria ľudia a liečba v zahraničí je veľmi drahá. Doktori  predpovedali, že sa dožije len ôsmich rokov a dnes má tento chlapec dvanásť. Jeho jediným prianím je stať sa veľkým. Touto dobročinnou akciou mu chcem preukázať podporu a dať mu nádej, aby sa nevzdával a stále bojoval, tak ako doteraz.

Mať smrteľne choré dieťa s tým, že doktori mu dávajú šancu prežiť do svojich 8 rokov, je nepredstaviteľne ťažká rana od života. A veľká poklona patrí nie len Martinkovi, ktorý je veľký bojovník a vyhráva nad zákernou chorobou už päť rokov, ale taktiež aj jeho rodine, ktorá ho podporuje a znáša s ním ťažkosti aj radosti. Tento bojovník môže byť veľkým vzorom pre nás ostatných. Ľudí, ktorí občas riešime naozaj banálne veci.

Srdečne Vás všetkých pozývam, prísť si zmerať bežecké sily a zároveň podporiť dobrú vec 8.9. 2018 do Rožňavy.

                                           Teším sa na Vás!           s pozdravom Marcela

 

Čo nasledovalo:

Benefičná akcia pre Martinka

V sobotu 8.9.2018 popoludní sa na futbalovom štadióne v Rožňave uskutočnila  benefičná akcia  Vráťme behom nádej, z ktorej výťažok poputuje na  zlepšenie zdravotného  stavu  pre bojovníka Martinka Kupca.

Myšlienka, zorganizovať  takúto akciu, napadla Marcelku Vrábeľovú, študentku IV.MA  odboru masér SZŠ v Rožňave. O  jej nápade,  ste si mohli prečítať vyššie. Pri realizácii  myšlienky  jej pomohlo  veľa dobrých ľudí a veľa organizácii, ktoré sponzorovali akciu. (viď foto). Podporila ju aj vlastná rodina a priateľ.

Zabehnúť  800 m si prišlo 22 detí, niektoré bežali spolu s rodičmi a  4km absolvovalo  asi 139 dospelých. Prišli Rožňavčania, walkeri a bežci z Dobšinej, veľa ŠPZ-tiek  bolo  aj z Rimavskej Soboty, ba dokonca  podporiť prišli až z Bratislavy.

Atmosféra, napriek občasnému dažďu bola perfektná. Zaslúžil sa o ňu aj moderátor akcie z Mestského  divadla Actores v Rožňave, pán .R.Kobezda.

V  stánku  SZŠ Rožňava merali krvný tlak Marcelkini spolužiaci z odboru asistent výživy: I.Gabriková, N. Budayová a E. Boldyová. Klasické masáže poskytoval spolužiak M. Hoza. Pomocnú ruku  poskytli aj členovia mestského študentského  parlamentu.

V ďalších stánkoch si účastníci mohli ochutnať  iontové nápoje od firmy Stillmass, kde kúpou každého kusa produktu poputuje 1 Martinkovi. SČK umožnil  vyskúšať si  resuscitáciu na modeloch.

Pre deti doniesla firma Funnyjump skákacie atrakcie, na ktorých sa mohli deti dosýta vyšantiť.

 

Súčasťou  akcie bola aj tombola, ceny  do nej zabezpečila p. vychovávateľka  Mgr. Nagyová.

 

Veľké ďakujem patrí Marcelke za super nápad, všetkých organizátorom a sponzorom, ale hlavne všetkým účastníkom a podporovateľom bojovníka Martinka.

 

                                                                                                                          Zdroj a foto: Mgr. E. Tengelyová

...

a

Miesto pre Vašu reklamu

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Klub športovej kynológie - Rožňava

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Koho podporíte v druhom kole ... ?:

Minibager

vodoinštalatér

Miesto pre Vašu reklamu

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA