Záujem verejnosti o každoročné podujatie sa opäť potvrdil.

a a

...

Aj Banícke múzeum v Rožňave bolo medzi takmer šesťdesiatkou múzeí a galérií na Slovensku, ktoré sa zapojili do každoročne organizovaného medzinárodného podujatia Noc  múzeí a galérií 2018.

            Toto podujatie sa začalo v piatok 18. mája 2018 už tradičným Andrássyho dňom III. tentoraz zameraným na dopravu. Deti materských a základných škôl začali prichádzať hneď od skorého rána. Pracovníci múzea ich previedli všetkými expozíciami v areáli Zážitkového centra Sentinel vrátane novej Expozície baníctva a hutníctva Gemera. Veľký záujem bol aj o prednášky venované téme historických vozidiel. Tí, ktorí bažili po väčšom množstve vedomostí, sa zastavili pri stánku s knihami a časopismi o doprave, alebo si prezreli dobové fotografie historických automobilov. Deti mali možnosť zúčastniť sa aj množstva ďalších aktivít. Najprv si na nádvorí prehliadli vystavené veterány, no už tradične bol veľký záujem o jazdu banským vláčikom. Mladšie deti si svoje zručnosti otestovali pri jazde zručnosti na odrážadlách, kolobežkách a bicykloch. Na stanovišti tvorivých dielní si vyrobili šiltovky a semafóry, a následne sa naučili ako správne poskytnúť prvú pomoc. K záveru dňa si aj široká verejnosť mala možnosť vypočuť prednášky. Andrássyho dňa III. sa zúčastnilo 897 detí a dospelých.

            Hneď na druhý deň samotná Noc múzeí a galérií 2018 sa začala v neskorších popoludňajších hodinách o 17:00 hod. Hneď na jej začiatku sa návštevníkom predviedla viac než päťdesiatka veteránov a až potom sa rozpŕchli do expozícií v areáli Zážitkového centra Sentinel. Aj v tento deň premával banský vláčik. Akonáhle sa zotmelo, vypli sa hlavné svetlá a zažali fakle, návštevníci mohli vidieť múzeum aj z trochu inej perspektívy. Počas podujatia múzeum navštívilo 425 záujemcov a my veríme, že o rok si do Baníckeho múzea v Rožňave opäť nájdu cestu. 

Erika Hermélyi Gecelovská

a

Miesto pre Vašu reklamu

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Klub športovej kynológie - Rožňava

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ako ste spokojni s vysledkom volieb v Roznave?:

Minibager

vodoinštalatér

TOPP milett

Miesto pre Vašu reklamu

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA