Záujem verejnosti o každoročné podujatie sa opäť potvrdil.

a a

...

Aj Banícke múzeum v Rožňave bolo medzi takmer šesťdesiatkou múzeí a galérií na Slovensku, ktoré sa zapojili do každoročne organizovaného medzinárodného podujatia Noc  múzeí a galérií 2018.

            Toto podujatie sa začalo v piatok 18. mája 2018 už tradičným Andrássyho dňom III. tentoraz zameraným na dopravu. Deti materských a základných škôl začali prichádzať hneď od skorého rána. Pracovníci múzea ich previedli všetkými expozíciami v areáli Zážitkového centra Sentinel vrátane novej Expozície baníctva a hutníctva Gemera. Veľký záujem bol aj o prednášky venované téme historických vozidiel. Tí, ktorí bažili po väčšom množstve vedomostí, sa zastavili pri stánku s knihami a časopismi o doprave, alebo si prezreli dobové fotografie historických automobilov. Deti mali možnosť zúčastniť sa aj množstva ďalších aktivít. Najprv si na nádvorí prehliadli vystavené veterány, no už tradične bol veľký záujem o jazdu banským vláčikom. Mladšie deti si svoje zručnosti otestovali pri jazde zručnosti na odrážadlách, kolobežkách a bicykloch. Na stanovišti tvorivých dielní si vyrobili šiltovky a semafóry, a následne sa naučili ako správne poskytnúť prvú pomoc. K záveru dňa si aj široká verejnosť mala možnosť vypočuť prednášky. Andrássyho dňa III. sa zúčastnilo 897 detí a dospelých.

            Hneď na druhý deň samotná Noc múzeí a galérií 2018 sa začala v neskorších popoludňajších hodinách o 17:00 hod. Hneď na jej začiatku sa návštevníkom predviedla viac než päťdesiatka veteránov a až potom sa rozpŕchli do expozícií v areáli Zážitkového centra Sentinel. Aj v tento deň premával banský vláčik. Akonáhle sa zotmelo, vypli sa hlavné svetlá a zažali fakle, návštevníci mohli vidieť múzeum aj z trochu inej perspektívy. Počas podujatia múzeum navštívilo 425 záujemcov a my veríme, že o rok si do Baníckeho múzea v Rožňave opäť nájdu cestu. 

Erika Hermélyi Gecelovská

a

Miesto pre Vašu reklamu

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Koho podporíte v druhom kole ... ?:

Minibager

vodoinštalatér

Miesto pre Vašu reklamu

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA