Mužom hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

a

...

Vďaka príkladnej spolupráci policajtov bratislavskej krajskej kriminálky a Colného úradu Trnava sa podarilo objasniť obzvlášť závažnú drogovú trestnú činnosť. Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi čelia dvaja muži- 46-ročný občan Českej republiky Karel B. a 32-ročný Juraj Č. z okresu Lučenec.

Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie boli obaja muži počas cestovania v medzinárodnom vlaku na trase zo žst. Kúty do žst. Bratislavy, kontrolovaní hliadkou Colného úradu Trnava, ktorí dňa 22.03.2022 vykonávali colný a daňový dohľad. Služobný pes príslušníkov Colného úradu počas kontroly vo vlaku označil konkrétnu batožinu, a z uvedeného dôvodu bola v zmysle zákona vykonaná kontrola batožiny.

V batožine 46-ročného občana Českej republiky bolo nájdené priehľadné vákuové plastové vrese s obsahom zelenej sušenej rastliny. Následným kriminalisticko expertíznym skúmaním bolo zistené, že uvedené množstvo obsahuje sušené konope s hmotnosťou 955,44 g z ktorého by bolo možné pripraviť minimálne 1911 bežných jednotlivých dávok drogy. Hodnota zaistených omamných a psychotropných látok predstavuje sumu 4.777,20 €.

Cestovný kufor obvineného Juraja z okresu Lučenec obsahoval 3 ks plastových vreciek s obsahom zelenej sušenej rastliny o hmotnosti 1515,63 g. Expertízne skúmanie potvrdilo že sa aj v tomto prípade jednalo o konope, z ktorého by bolo možné pripraviť celkovo 3031 bežných jednotlivých dávok drogy. Celková hodnota bola vyčíslená na 7578,15 ,-€. V batožine sa našla aj papierová krabička, obsahujúca 2ks vreciek s obsahom bieleho materiálu. Expertíznym skúmaním nolo zistené že sa jednalo o kokaín o hmotnosti 152,75 g, čo zodpovedá minimálne 1528 obvyklým jednorázovým dávkam. Celková hodnota zaisteného kokaínu bola vyčíslená na 12.220 ,- €.

Obaja muži na mieste obmedzení na osobnej slobode a eskortovaní za účelom vykonania ďalších potrebných úkonov na príslušný policajný útvar. Po vykonaní potrebných úkonov boli umiestnení v cele policajného zaistenia. Zo strany vyšetrovateľa Policajného zboru bol v tejto súvislosti spracovaný aj návrh k väzobnému stíhaniu oboch mužov. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obom mužom za uvedené konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

...

mvsr

a

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ste za pešiu zónu bez áut na Námestí baníkov v Rožňave?:

Minibager

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

faktúry Mesta Rožňava

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

.