Proti vkusu žiaden dišputát ...
V rámci rekonštrukcie Námestia baníkov v Rožňave na juhu západnej časti pribudla fontánka. Fontánka? Podľa mňa moderné dielo zasadené do historického jadra ... Inak na tom mieste by som si vedel predstaviť tú tribúnu, ktorá vyrástla tesne oproti Farskému úradu a je nasmerovaná nejako "nikam".
To je však len môj názor, ktotý môže byť odlišný od architekta, ktorý predsa len niečo vyštudoval a tiež môj názor nemusí korešpondovať ani s tým Vašim. Čo človek, to iný názor.
Pozrime si spolu iný príklad, malá dedinka na východe, Pavlovce Nad Uhom. Popri prejazde badáme hneď dve, plne funkčné a okolie nerušiace, do prostredia zapadajúce fontánky:
Predstavne si Pavlovce Nad Uhom, dedinku, kde žije množstvo spoluobčanov, avšak dedina je čistá, upravená, väčšina domov je po rekonštrukcii. Jednoducho klobúk dole, aj takto sa dá žiť. Nie len vykrikovať na štát, dajte mi peniaze. Miestnym sa pracovať chce a kto si nenájde prácu doma, nejaké tie groše dovezie zo zahraničia.
Obec Pavlovce nad Uhom je situovaná vo východnej časti Východoslovenskej nížiny, v nadmorskej výške 108 m n. m. Medzi susedné obce patria: na severe-Senné a Bežovce, na juhu- Veškovce, Čierne pole a Krišovská Liesková, na východe- Vysoká nad Uhom a Bajany, na západe-Stretava a Stretavka. Za Uhorska bola obec súčasťou Užskej župy a bola sídlom slúžnovského okresu. V roku 1960 došlo k spojeniu vlastných Pavloviec nad Uhom a osady Ťahyňa, čím vznikla súčasná podoba obce.
- prečítané 2546x