Dokázali využiť zranenie Beňuškovej

basket

MBK Agrotrade Rožňava - BK Inpek UKF Nitra 58:63 (14:20, 20:16, 11:8, 13:19)
Najviac bodov: Duckerová 15, Beňušková 13, Strikasová 12 - V. Libičová 24, Chlebovcová a Mračnová po 9
TH: 14/11 - 19/17, fauly: 20 - 21, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Tomašovič a Donát, 150 divákov

Domáce basketbalistky nastúpili bez zranenej Repaszkej a zranením hendikepovanej Duckerovej (vyvrtnutý členok), ale hostkám boli v celom prvom polčase vyrovnaným súperom. Až na konci úvodnej štvrtiny odskočili Nitrianky domácim o šesť bodov. V druhom dejstve sa basketbalistky Rožňavy takmer dotiahli bodovo na súpera a nebyť slabšej streľby mohli ísť aj do vedenia. Po obrátke sa obe družstvá zamerali na defenzívu, domáce hráčky išli do poslednej štvrtiny s jednobodovým náskokom (45:44). Záver však lepšie zvládli skúsenejšie hostky, ktoré dokázali využiť zranenie domácej Beňuškovej, vyfaulovanie sa Sujovej a využili aj výškovú prevahu najlepšej strelkyne zápasu Libičovej.

zdroj: eBasket