Dostali aj notebooky

nový odbor

Automatizačná technika – odbor požadovaný zamestnávateľmi

Nový školský rok popri zmene názvu školy na Strednú odbornú školu, Hviezdoslavova 5 v Rožňave a spracovaní školských vzdelávacích programov podľa požiadaviek nového školského zákona je významný aj tým, že na škole sa na základe požiadaviek podnikateľskej sféry v regióne začína vyučovať nové zameranie – automatizačná technika. Tento odbor je žiadaný z úrovne praxe, pretože je zameraný na obsluhu a servis riadiacich systémov, ktoré riadia výrobné procesy. Absolventi nájdu uplatnenie už priamo vo firmách regiónu, ale aj všade, kde výrobný proces, linky sú riadené cez priemyselné počítače – PC automaty.

Na začiatok spolupráce firmy SCA Hygiene Product, Gemerská Hôrka a Strednej odbornej školy v Rožňave zástupca firmy Štefan Majerník odovzdal riaditeľovi školy v deň otvorenia školského roka 5 ks pracovných staníc SIEMENS – SIMATIC S7-200, ktoré budú slúžiť na výučbu odboru mechanik elektrotechnik v zameraní na automatizačnú techniku. Firma ochotu spolupráce v uvedenej oblasti podporila aj výrazným darom v dvoch % z dane, ktorý bude slúžiť na zakúpenie ďalších komponentov pre automatizačnú techniku.

Týmto dňom začala oficiálna spolupráca pri vyučovaní odboru, ktorého absolventi nájdu plné uplatnenie v uvedenej firme. Zároveň bola dohodnutá aj ďalšia spolupráca v oblasti zabezpečenia odborných časopisov a literatúry s perspektívou v priebehu roka vytvoriť priamo v areáli firmy pracoviská, na ktorých žiaci budú získavať základné zručnosti, ďalej si ich rozširovať v podmienkach priameho styku s výrobou.

Ďalšou firmou, ktorá intenzívne spolupracuje so školou je firma CWT-metal, ktorá nám napomáha pri obstarávaní hutných materiálov špeciálnych nástrojov a v tomto školskom roku zároveň by sa mala spolupráca rozšíriť aj vytvorením pracoviska priamo v areáli firmy. Konateľ spoločnosti Ing. Rudolf Mičuda, zároveň pre vylepšenie práce pedagógov škole odovzdal 2 noteboky, ktoré umožnia vyučovanie žiakom cestou data projektorov spestriť. Uvedeným firmám vedenie školy v mene svojom, ale najmä žiakom ďakuje a teší sa na ďalšiu spoluprácu.

nový odbor

Tak ďalej

naše okolie potrebuje takú spoluprácu. Bolo by potešujúce, keby aj iní postupovali podľa toho príkladu.

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ste za pešiu zónu bez áut na Námestí baníkov v Rožňave?:

Minibager

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

JF spol s. r. o.

Prekladatelske sluzby

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT