Pedikúra - manikúra  minibager

Rožňavčan - dvojnásobný olympijský víťaz!

Pavol Tomi a Jozef Kmeť

V dňoch 7.- 13. februára sa v USA, v štáte IDAHO konala Svetová zimná špeciálna olympiáda za účasti športovcov z 97 krajín sveta. Vo výprave športovcov na americkom kontinente nechýbali ani reprezentanti SHSO - Slovenska.

Vynikajúci úspech dosiahol 18 ročný študent Odborného učilišťa na Ulici zeleného stromu Pavol TOMI. Ziskom dvoch zlatých medailí sa stal najúspešnejším reprezentantom Slovenska. Olympijským víťazom sa stal v superobrovskom slalome a obrovskom slalome - v slalome obsadil výborné 5-te miesto. Po úspešnom absolvovaní minuloročnej kvalifikácie a nominovaní na olympiádu to dokázal po kvalitnej príprave, ktorá prebiehala v lyžiarskom stredisku na Mlynkách -Kruhovej, kde sa trate parametrami približovali tratiam na olympiáde a prevádzkovatelia strediska vychádzali všemožne v ústrety - vyhradenie tratí na trénovanie, vypožičanie tyčiek na bránky a v neposlednom rade bezplatné využívanie vlekov. Nasledoval takto svojho brata Matúša Tomiho, ktorý na Svetovej zimnej špeciálnej olympiáde v USA na ALJAŠKE v roku 2001 získal tiež dve zlaté medaile. (red.)

K blahoželaniu sa pripája redakcia INFORMÁTOR-a

Pavol Tomi Rožňava

Pre zväčšenie klik na obrázok:

Pavol Tomi a Jozef Kmeť - poďakovanie

HENRIETA FARKAŠOVÁ

Výsledky našich športovcov na MS v Korei 2009 Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou získala v kategórii zrakovo postihnutých žien dve zlaté medaile, jednu striebornú, 4. a 6 miesto...... Je to úžasný pocit a veľká radosť získať dve zlaté a jednu striebornú medailu na Majstrovstvách sveta. Avšak veľa sme sa kvôli tomu aj nadreli, hlavne na tréningoch a sústredeniach tesne pred odchodom do Kórei. Pre Heňu aj pre mňa to bolo naša premiéra na korejských svahoch a takisto aj v Ázii. V konečnom hodnotení majstrostiev sveta v Korei obsadilo Slovensko z 25 krajín 4.miesto. Najúspešnejšou športovkyňou zo Slovenska je Henrieta Farkašová s dvoma zlatými a jednou striebornou medailou. 12.3.2009 - Super Combinácia, ktorá sa ide v dvoch kolách, Super G a slalome, zvíťazila v kategórii zrakovo postihnutých žien Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou. V prvom kole Super G Heňa suverénne vyhrala a v slalome obsadila 2. miesto. Časový náskok z prvého kola - zo Super G však stačil Heni k udržaniu prvého miesta v Super Combinácii. Darilo sa aj Petre Smaržovej, ktorá obsadila 3. miesto v kategórii telesne postihnutých žien. Gratulujeme dievčatá Henrieta Farkašová získala v celkovom hodnotení svetového pohára malý glóbus v disciplíne Super G. 14.3 2009 sa konal Slalom: Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou 1. miesto v kategórii zrakovo postihnutých žien, Petra Smaržová obsadila 4.miesto a Iveta Chlebáková 9.miesto v kategórii telesne postihnutých žien. Heňa je z Rožňavy a býva na Juhu, stoja aj jej výsledky za povšimnutie, tak vám ich dávam. www.paraski.sk