Bordel to je OK?

bordel

Rožňava, 14.9.2008

Včera podvečer boli poštové schránky v panelákoch na Okružnej ulici obsypané letákmi nedávno otvoreného elektra v novom obchodnom centre. Ráno boli dokonca rozsypané a rozfúkané po okolí. Pozývali na otvorenie (!) už otvoreného. Samozrejme, pripomeňme si "balamutenie mozgov" pri jeho ozajstnom otvorení. Letáky boli formulované tak, že v ľudoch stojacich a čakajúcich na otvorenie vyvolávali vzájomnú nenávisť pre "päť korún". Písali sme o tom TU. Zaujímalo by ma, kto má na svedomí terajší chaos týchto letákov.

Text a foto: Roman Ocelník

 

bordel

Bordel.

Žiadosť o informáciu na kompetentných som zasielal predvčerom na Mestský úrad, prostredníctvom oficialnej stránky mesta v diskusnom fóre. Chcel som vedieť za akých podmienok sa na území mesta môžu vylepovať kdeaké letáky či niečo podobné a či to podlieha schvaľovaciemu konaniu. To všetko kvôli tu spomínanej firme, ktorej zelené raklamy ešte stále" krášlia" naše mesto /stĺpy, ploty atď./.Mne osobne to už vadí. Tento tovar z plagátov bol vypredaný snáď v prvú hodinu po otvorení obchodu. Vediac a vidiac ako sa dajú balamutiť ľudia pre mňa znamenalo, že do tohoto obchodu som ešte nevošiel a zrejme ani nevojdem. Samotnej firme sa čudujem lebo toto už nie je z ich strany reklama ale antireklama. No a mestu tieto zelené plagáty povešané po celom území a samozrejme poslancom, ktorí po jeho uliciach chodia to vôbec nevadí. Tieto veci si treba všímať a pred voľbami si na ne spomenúť.

haha

po prve tie letaky su vsade v kazdom meste kde sa nachadza okay a po druhe co odrbbavas ze si tam nikdy nevosiel ked som ta tam uz videl a predstav si dnu v predajni OKAY si taky odrbavac a ako zevraj niektory policajti maju na teba nervy to ty este newes kamarade

haha

Zcestný príspevok. Napíš nám o tom niečo viac. V tom Tvojom príspevku sa nevyzná nik. Ale máš pravdu bol som tam raz, ešte keď tie krásne zelené plagáty boli aktuálne. A aby si vedel prečo som tam bol, tak preto, aby som sa na vlastných očiach presvedčil či ten tovar z reklamy ešte majú. Samozrejme nemali. To som si uvedomil až keď som "odťukol" môj komentár. A keď ma tak dobre poznáš napíš v čom ešte odrbávam. Ahoj anonym. A ešte. Ak sa Ti tie plagáty tak páčia, všetky ich pozberaj a otapetuj si nimi svoj domov. Budeme rád.

Keby niekto potreboval tie

Keby niekto potreboval tie letaciky, na Okruznej sa ich este dost povaluje.

V kazdom meste

Nerozumiem tvojej poznamke, ze letaky su v kazdom meste. To co si tym myslel? Nechapem. Pokial inde maju neporiadok, musime ho mat aj my? Alebo ako si to myslel. No v globale, tvoj cely prispevok je nejako domotany a straumatizovany. Citit z neho, ze mas dusevny defekt a nevies sa s tym vyrovnat.

Aj mňa tie staré reklamy

Aj mňa tie staré reklamy už štvú a sú nielen po meste ale aj na cestách a stromoch v okolí. Pokiaľ viem tak doteraz na vylepovanie plagátov trebalo žiadať povolenie a zaplatiť mestu poplatok. Tak som zvedavý ako mali dohodnuté odstránenie reklamy. Takže dúfam že platia za tieto "reklamy" každý týždeň poplatok. ------------------------------------------------------------ Všeobecne záväzné nariadenie mesta Rožňava MESTA ROŽŇAVA o zverejňovaní a vylepovaní plagátov s informatívnym, reklamným a komerčným obsahom v zmysle §6, odst.1 zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov a § 47, odst. 1, písm. d. zákona SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších zmien a doplnkov. -------- § 2 1.Vylepovanie plagátov je možné len na stanovených „výlepových plochách“. 2.Zakazuje sa zverejňovanie a vylepovanie plagátov na iných, než na to mestom určených miestach. § 3 Vylepovacia činnosť 1.Vylepovacia činnosť bude zabezpečovaná mestom - prostredníctvom Mestského divadla Actores v Rožňave na základe zmluvného vzťahu a to na „výlepových plochách“, ktoré sú vo vlastníctve mesta 2.Záujemca požiada o umiestnenie plagátu MD Actores , písomnou žiadosťou, kde uvedie termín a dobu zverejnenia. 3.Po zaplatení poplatku za požadovanú vylepovaciu službu záujemca predloží materiál (plagát, leták a pod.) určenému zamestnancovi MD ACTORES, ktorý zabezpečí požadovanú službu. ------ Poplatky § 5 1.Za propagačné oznamy – plagáty umiestnené na stanovených „výlepových plochách“ sa platí poplatok v stanovenej cene podľa formátu plagátov nasledovne: A4 - 10,- Sk / kus / týždeň A3 - 20,- Sk / kus / týždeň A2 - 50,- Sk / kus / týždeň A1 - 80,- Sk / kus / týždeň A0 - 100,- Sk / kus / týždeň ----- Postihy § 6 1. Za nedodržanie tohto nariadenia o vylepovaní plagátov s informatívnym, reklamným a komerčným obsahom bude v zmysle § 47 zákona SNR č.372/1990 Zb. o priestupkoch uložená pokuta do výšky 1000,- Sk a to aj opakovane vylepovateľovi (súkromnej osobe, súkromnému podnikateľovi), pre ktorého bol plagát vylepený, prípadne právnickej osobe až do výšky 100.000,- Sk podľa § 13 zákona č.369/1990 o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov. 2. Za poškodzovanie plagátov vylepených na plagátovacích plochách bude páchateľom tohto činu udelená pokuta vo výške 1000,-Sk za jeden poškodený plagát, alebo vo výške násobku podľa počtu poškodených plagátov. ---- Záverečné ustanovenie § 7 1. VZN mesta Rožňava o zverejňovaní a vylepovaní plagátov bolo schválené uznesením č.267/2003 Mestského zastupiteľstva v Rožňave dňa 18.11.2003. --- Ing. František Kardoš primátor mesta

Nevedela som, že pán

Nevedela som, že pán Kardoš je ešte primátor.

On bol primátor

Zuzu, všeobecne záväzné nariadenia pokiaľ ostávajú v platnosti sa nemenia,preto je podpísaný bývalý primátor...

Aj zla reklama je reklama a

Aj zla reklama je reklama a pravdepodobne tato firma vsadila na karty zlej reklamy. Ta je najlacnejsia.

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ste za pešiu zónu bez áut na Námestí baníkov v Rožňave?:

Minibager

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

Miesto pre Vašu reklamu

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT